5 zalet cateringu dietetycznego


Szybkie tempo życia i coraz większa liczba obowiązków sprawia, że trudno znaleźć czas dla siebie. Z tego powodu warto poszukiwać rozwiązań, które nieco ułatwią życie. Na popularności zyskuje na przykład korzystanie z cateringu dietetycznego, co pozwala na wykorzystanie czasu, który normalnie byłby przeznaczony na gotowanie w inny sposób. Jakie są zalety takiej usługi?

Oszczędność czasu i pieniędzy 

Nad zaletami płynącymi z korzystania z diety pudełkowej nie trzeba się długo zastanawiać. To przede wszystkim możliwość zyskania czasu dla siebie. Kolejki w supermarkecie i długie godziny spędzone w kuchni na przygotowywaniu posiłków, a następnie na zmywaniu naczyń… Brzmi znajomo? Dzięki cateringowi dietetycznemu wystarczy podgrzać danie w mikrofalówce, a pudełko wyrzucić do śmietnika.

To świetny sposób na zyskanie kilku czy nawet kilkunastu dodatkowych godzin w skali tygodnia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale taka dieta to często również oszczędność dla portfela. Na samodzielne przygotowywanie posiłków składa się wiele kosztów: produktów, paliwa, prądu, wody czy gazu. Jedzenie pudełkowe pozwala na minimalizację każdego z nich.

Jakie inne korzyści płynąć z korzystania z cateringu dietetycznego? 

Oszczędność czasu i pieniędzy to dwie podstawowe korzyści płynące z zamawiania z diet pudełkowych. Osoby, które zamawiają taką usługę, zauważają również kilka innych zalet:

  • zdrowie – cateringi oferują diety dopasowane do wykluczeń zdrowotnych, na przykład dietę bezglutenową czy bezlaktozową, więc nie trzeba się martwić o dobór odpowiednich produktów,
  • różnorodność – to rozwiązanie, które sprawdzi się u każdego, kto nie ma pomysłu na nowe dania,
  • optymalną liczbę kalorii i zawartość składników odżywczych – dietetycy, którzy przygotowują menu, dostosowują je do potrzeb wybranych przez Klientów. Dzięki takiej diecie można łatwiej schudnąć lub utrzymać wagę.

Wróć do bloga