Diety specjalne

Nasz catering dietetyczny oferuje zróżnicowane dania dostosowane do wymagań zdrowotnych oraz przyzwyczajeń żywieniowych naszych klientów. Ogromne doświadczenie naszych specjalistów oraz ich ekspercka wiedza sprawiają, że w naszej ofercie znajdują się też diety eliminacyjne; bezlaktozowa i bezglutenowa.

Dieta bezglutenowa – Płock

Dieta bezglutenowa przez długi czas była kojarzona głównie z osobami chorymi na celiakię. Jednakże, zainteresowanie nią znacznie wzrosło, co przyczyniło się do gwałtownego rozszerzenia dostępności produktów bezglutenowych. Tym samym znajdą Państwo u nas dietę bezglutenową w swojej najlepszej odsłonie – zróżnicowaną, ciekawą i smaczną.

Warto pamiętać, że węglowodany to niezwykle wartościowe makroelementy w naszej diecie. Dostarczanie ich do organizmu w odpowiedniej ilości jest niezbędne do jego prawidłowej pracy. Dlatego rozpoczynanie diety bezglutenowej na własną rękę musi być poprzedzone zdobyciem gruntownej wiedzy o żywieniu. Można też skorzystać z cateringu dietetycznego – nasi specjaliści zadbają o to, by dostarczane dania nie zawierały glutenu, natomiast miały optymalną ilość makro- i mikroelementów.

Dieta bezlaktozowa

Nietolerancja laktoza była rzadko omawianym tematem. Wraz z poszerzeniem się świadomości społecznej na temat żywienia, coraz częściej zaczęto poruszać ten problem. Bierze się on z niedoboru lub braku enzymu nazywanego laktazą, który odgrywa ważną rolę w trawieniu laktozy.

Wprowadzenie diety bezlaktozowej jest więc zbawienne dla wielu osób i potrafi szybko podnieść ich komfort życia. Przede wszystkim ze względu na to, że obecność laktozy w diecie przyczynia się w ich przypadku do problemów trawiennych, pogorszenia kondycji cery, a nawet pojawiania się bólów głowy.

Oczywiście z diety bezlaktozowej mogą korzystać także osoby, które nie cierpią z powodu nietolerancji laktozy. Przy stosowaniu diet eliminacyjnych trzeba pamiętać o prawidłowym zbilansowaniu posiłków. Tylko w ten sposób będą one wystarczająco pożywne i pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie organizmu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i sprawdzenia cennika.