Chcesz jeść zdrowo i różnorodnie? Zdecyduj się na catering dietetyczny!


Odpowiednio dobrana, zbilansowana dieta to podstawa zdrowia, dobrego samopoczucia i zgrabnej sylwetki. Współcześnie poważnym problemem jest nadwaga i otyłość, które wynikają nie tylko z zaburzeń odżywiania, ale również zbyt małej aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia. Konsekwencją tego jest nie tylko liczba nadprogramowych kilogramów, ale również większe ryzyko rozwoju chorób. Jednak nie mniej niebezpieczne dla zdrowia jest niedożywienie oraz niedobór spożywanych składników odżywczych. Dlatego codzienna dieta powinna być zdrowa i urozmaicona. Co to oznacza w praktyce? Jak przygotowywać wartościowe i korzystne dla organizmu posiłki bez zbędnego wysiłku? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Podstawowe zasady zdrowego żywienia

Zdrowa dieta powinna być różnorodna. Im bardziej urozmaicone będą codzienne posiłku, tym więcej substancji odżywczych, w tym witamin i składników mineralnych, dostarczysz swojemu organizmowi. Żadne suplementy nie są w stanie zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety. Podstawę powinny stanowić warzywa i owoce. Oprócz tego warto spożywać ryby oraz nabiał.

Istotne jest też regularne spożywanie posiłków, najlepiej w mniejszych porcjach co 3 godziny. Oprócz śniadania, obiadu i kolacji należy też przygotowywać drugie śniadanie oraz podwieczorek. Niewskazane jest przy tym podjadanie między posiłkami, szczególnie niezdrowych przekąsek. To najlepszy sposób, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia głodu, nad którym czasami trudno zapanować.

Warto jeść nie tylko warzywa i owoce, ale również zdrowe węglowodany i nasiona roślin strączkowych. Czym są zdrowe węglowodany? To przede wszystkim chleb razowy, makarony razowe, ryż brązowy, płatki owsiane. To produkty bogate w błonnik, który przyczynia się do prawidłowej pracy przewodu pokarmowego. Unikać trzeba nadmiernych ilości tłuszczu (szczególnie pochodzenia zwierzęcego) i cholesterolu. Szkodliwy jest także nadmiar soli.

Bardzo ważne jest także picie wody, możliwie w jak największych ilościach. W ten sposób nie tylko skutecznie nawodnić organizm, ale i sukcesywnie będziesz usuwać z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Woda też sprzyja w transporcie składników odżywczych do komórek ciała i wspomaga proces ich wchłaniania.

Catering dietetyczny, czyli zdrowe odżywianie bez zbędnego wysiłku

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienne przygotowywanie zdrowych, urozmaiconych i sycących posiłków wymaga czasu i dodatkowej pracy. Dlatego też u nas możesz zamówić zdrowy catering dietetyczny dobrany do potrzeb. Specjalizujemy się w przygotowywaniu kompleksowych posiłków dostosowanych do wymagań zdrowotnych oraz przyzwyczajeń żywieniowych naszych klientów. Mamy doświadczenie w dietach specjalnych, w tym m.in. eliminacyjnych, takich jak dieta bezlaktozowa i bezglutenowa. Jedz smacznie, zdrowo i różnorodnie każdego dnia z cateringiem dietetycznym. Zapraszamy.

Wróć do bloga